Úrazové a životní pojištění

Úrazové a životní pojištění

Úrazové a životní pojištění

Mít úrazové a životní pojištění je obecně doporučováno, pokud se rozhodnete pořídit si větší půjčku, bude to po vás dokonce požadováno. Jedná se o logické jištění banky, která by ráda vám půjčený obnos získala i poté, co vás postihne náhlá nehoda nebo nebudete schopni splácet. U půjček na menší obnosy nebude většinou nutné se připojistit, u částek na které se dávají hypotéky je to ale povinnost a to zvlášť ve případě, splácí-li celou částku pouze jediná osoba. Dobrou zprávou ale je, že s množstvím splacené částky se snižuje i měsíční splátka pojistky.

Různé druhy pojištění

Banka vám zpravidla nabídne několik možností pojištění, které se samozřejmě liší i výší měsíční splátky. Varianta nejnižší vás chrání pouze v případě smrti nebo plné invalidity. Úrazové pojištění se pro změnu postará o placení v případě úrazu a s tím spojené dlouhodobé pracovní neschopnosti. Za jistý příplatek je možné si ale pojistit také ztrátu zaměstnání. Pokud následně bance doložíte, že jste čerstvě nezaměstnaní, pojišťovna za vás bude po určitou dobu hradit splátky.

Dobré je uvědomit si, že pokud máte uzavřené životní pojištění, není přenositelné na úvěr. Zde totiž uzavíráte speciální a nové pojištění, které je vázáno výhradně na jedinou půjčku a trvá tak dlouho, dokud nesplatíte všechny peníze bance. V případě fizyckého poranění je ideální volbou pro dočasný přísun financí půjčky od soukromých osob bez poplatků.

Podrobný dotazník

Při uzavírání životní pojistky, ale i pojistky úrazové, se musíte připravit na to, že banka si opravdu dobře vybírá, koho pojistí a koho naopak ne. Vyplnit tedy budete muset obsáhlý dotazník, v němž se vás zeptají na dřívější zdravotní problémy, operace, vážné a trvalé zdravotní problémy, ale také na to, zda jste kuřák a pokud ano, kolik cigaret denně vykouříte. I když by některá vaše odpověď mohla napovídat tomu, že se bude pojišťovna zdráhat vás pojistit, vymýšlet si se nevyplatí. Pokud by došlo k plnění pojistného, institut si důkladně všechny informace prověří a jakoukoliv nesrovnalost použije k tomu, aby případně peníze nevyplatil.