Půjčka přes sms – finská

Půjčka přes sms – finská půjčka

Sms půjčka, nebo také Finská půjčka je půjčení peněz realizované přes sms zprávu. Tyto půjčky jsou hodně populární v severních zemí, jak třeba Finsko nebo Švédsko. Ve Finsku je tato půjčka přes smsku velmi oblíbená, proto si také tato půjčka získala jako druhý název „Finská půjčka“. Tento nový druh půjčky používají převážně mladí lidé ve věku 18 až 26 let. Často si dopomáhají pokud jim nevystačí výplata. Největší příjem těchto půjček je v období týden před výplatou.

Půjčku si můžete aktivovat i pomocí internetu. Výhodou takovéto půjčky je, že nemusíte dokazovat příjmy, všechno proběhne z pohodlí domova a bez ručitele. Nevýhodou bude maximální půjčená částka a věková hranice u většiny věřitelů. Podle věkové hranice se také odvozuje maximální půjčená finanční částka.Využijte nabídky pojištění vozidel a možnost srovnání nabídek od 12 pojišťoven.

U nás

V České republice zatím tyto půjčky nejsou tak oblíbené jako v severních zemí Evropy, ale dají se také získat. Zatím nejsou tolik rozšířené a proto jsou hodně omezené. Jsou omezené jak věkem, tak nutností při první půjčce ověření dlužníka. Dále je také omezená maximální hranice půjčené částky.

Jak to funguje

Půjčka přes sms – finskáVe většině případů to funguje testovacím způsob. Poskytovatelé půjček si potřebují nejdříve ověřit bonitu klienta. To řeší ze začátku poskytnutím jen menšího obnosu peněz (třeba 1000Kč). Pokud dlužník splatí půjčku včas a bez problémů, může si při další půjčce půjčit o něco víc( třeba 2000). Takhle se to pohybuje až do určité částky, která nastavuje strop. Důležitá je také splatnost půjčky. Většinou se jedná o velice krátké intervaly z pohledu splacené dlužné částky. Doba se pohybuje průměrně kolem 2 týdnů od aktivování půjčky. Z pohledu určení sms půjček je to ale dostatečná doba, půjčka má vypomoct jen v určitém období před výplatou. Konečný úrok se pohybuje kolem 25 procent, tedy když jsi půjčíte 1000 korun, tak do 2 týdnů musíte splatit 1250 korun.

Pro koho je půjčka určena

Tyto půjčky přes sms nebo internet jsou určený především pro mladé lidi, kteří ale můžou splácet. Díky menší bonitě této cílové skupiny, přináší půjčení peněz hodně nevýhod. Většinou se podle věku omezuje půjčená částka a u některých společností Vám půjčí až od určitého věku( třeba 20 let ). Tyto půjčky jsou určeny pro vyrovnání nedostatečné výplaty.
Výhody
• rychlé získání peněz
• minimální vyplňování formulářů
• bez dokazování příjmů
• bez ručitele
Nevýhody
• výší úrok(poplatek za poskytnutí půjčky)
• musíte mít mobilní telefon
• většinou malá částka 1000-10000 Kč
• pro všechny výhody musíte být opakovaný zákazník
• věková hranice