Nebankovni pujcky na smenku

Půjčky na směnku

Půjčky na směnku

Půjčky na směnku patří mezi půjčky, které poskytují převážně nebankovní společnosti. Jedná se půjčky, které jsou zajištěné klasickou směnkou.

Půjčení peňez na směnku

Půjčky na směnku využívají téměř vždy lidé, kteří si podaly žádost o půjčku u banky. Ale banka jim tuto žádost neschválila. Většina lidí neuspěje u banky buď z důvodů nízkých příjmů nebo kvůli zápisu v registru dlužníků. Některé lidi to neodradí a chtějí si dále půjčit peníze. Tito lidé se pak často obracejí na různé nebankovní společnosti, které převážně poskytují úvěry a půjčky na směnku.

Nebankovní půjčky na směnku

Půjčky na směnku od nebankovních společností jsou jištěné směnkou. Směnka je cenný papír, kterým se zaručujete že do určitého termínu půjčku vrátíte. Je třeba vědět, že za splacení směnku ručíte celým svým majetkem. Pro věřitele je tedy půjčování peňez na směnku velmi výhodné.

Prověřte si nebankovní společnost

Pokud se opravdu rozhodnete, že si vezmete nějakou půjčku na směnku, tak si vždy důkladně prověřte nebankovní společnost od které si chcete půjčku vzít. U nebankovních společností je třeba být hodně opatrný, hodně společností se chová nesolidně a ve smlouvách se ukrývají opravdu hodně nevýhodné podmínky. Je tedy třeba pořádně vybrat společnost a poté si pořádně pročíst celou úvěrovou smlouvu i případné obchodní podmínky. Smlouva totiž často odkazuje právě na obchodní podmínky.

S čím je třeba počítat u půjčky na směnku

Určitě je třeba počítat s tím, že půjčky na směnku nepatří mezi nějaké levné půjčky. Roční úroky bývají docela vysoké, ale ještě horší bývají další podmínky ve smlouvě. Často jsou tam doslova obrovské sankce při opoždění splátky. Třeba jen o 1 den. Často jsou tyto sankce i v řádu desetitisíců. Dále je třeba dávat pozor na rozhodčí doložky.