Konsolidace půjček

Konsolidace půjček Česká Spořitelna

Konsolidace půjček Česká Spořitelna

Splácíte více než jednu půjčku? Máte problémy se splácením a potřebovali byste si splátky odložit? Nechcete platit poplatky za každou půjčku? Tak právě vám se nabízí možnost získat konsolidaci půjček.

Konsolidace půjček je služba, kterou nabízí některé české banky (např. Česká spořitelna) nebo nebankovní společnosti. Tato služba vám usnadní práci s půjčkami, sníží poplatky, prodlouží dobu splácení a měsíční splátky budou nižší než předtím. Jak je to možné? Konsolidace půjček totiž funguje tak, že banka či společnost, u které si konsolidaci zařídíte, za vás zaplatí vaše předchozí dluhy. Vy pak máte jeden hromadný dluh jen k té společnosti. Při konsolidaci získáte možnost znovu si nastavit dobu splácení a také to, kolik budete měsíčně splácet. Protože už nebudete platit každý měsíc několik splátek,  ale pouze jednu, dojde také ke snížení poplatků a zjednodušení plateb.

Česká spořitelna konsolidace půjček zatím ve své nabídce nemá, ale můžete využít služeb jiných bank nebo nebankovních institucí. Pokud si chcete konsolidaci zařídit, můžete navštívit pobočku banky a vyřídit si vše potřebné tam. Banky mají ale v některých případech požadavky, které musí klient žádající o konsolidaci splňovat. Tyto požadavky jsou většinou velmi podobné jako požadavky při schvalování půjčky. V případě, že tyto požadavky nesplníte se můžete obrátit ještě na nebankovní sektor.

Společnosti v tomhle sektoru nabízejí konsolidace také (sice s omezeným limitem) a jejich požadavky bývají nižší. Vyřízení konsolidace bývá snazší a rychlejší, ale za tuto službu také zaplatíte více. Neplatí se sice žádné poplatky, ale služba vás vyjde draho kvůli vyšším úrokovým sazbách. Tyto sazby se vyskytují většinou v desítkách procent, takže za půjčky dost připlatíte. Konsolidace půjček je ovšem jedno z možných řešení v případě, kdy už nejste schopni splácet vaše dluhy.